Apostolska pielgrzymka (cz.9. Kraków. Działanie a Łaska Boża) Biskupa R. Williamsona do Polski, Roku Pańskiego 2016. Przesłania. Informacje.

Apostolska pielgrzymka (cz.9. Kraków. Działanie a Łaska Boża) Biskupa R. Williamsona do Polski, Roku Pańskiego 2016. Przesłania. Informacje.

*

W drugim tygodniu wizyty Ekscelencji w Polsce, odbyło się kameralne spotkanie Biskupa Williamsona z wiernymi Tradycji w Krakowie. Anonsował się, na organizowany w tym mieście wykład pewien ksiądz sedewakantysta oraz grupa narodowców, którzy jednak w ostatniej chwili mieli problemy z dotarciem (?).

Biskup wykładał długo, choć czas szybko biegł dla wszystkich.

Utkwiły mi w pamięci dwa pytania, których odpowiedzi odebrałem jako  przesłanie Ekscelencji do nas Polaków.

Pierwsze pytanie dotyczyło opinii Biskupa Ryszarda, o jednym z Biskupów Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. A kolejne pytanie, to jak doszło do przejścia na Katolicką wiarę młodego Ryszarda Williamsona, który urodził się w anglikańskiej rodzinie?

– Wiara w Boga, rzymsko-katolicka, bez aktywnego, produktywnego działania zgodnego ze Świętym Magisterium, jest martwą wiarą. Do pełni wiary, potrzebny jest wysiłek, działanie bogobojne, które jest Łaską Bożą, o którą się należy modlić, prosić, a prosząc nieustająco dokonywać wysiłku dla Bożej Chwały.

Porównując naszą wiarę i nas samych do samochodu najlepszego, a w nim silnik najlepszy do naszego umysłu i wiedzy o naszej wierze, to często jest tak z nami, jak z tym samochodem, który jeżeli ma zepsute sprzęgło, to nie jedzie lub jedzie powoli, źle, mimo, że ma doskonały silnik i podwozie.

Pracujmy, my Tradycjonaliści – osoby świeckie, Ksieża, zakonnicy, Biskupi..- rownież nad naszym „sprzęgłem”, tak, by nasza Wiara żywą  byla!

**

Młody angielski dżentelmen Ryszard Williamson, urodzony w anglikańskiej rodzinie zauważył, że w tym świecie i  w koło jego osoby, w Anglii,  mimo wiary anglikańskiej w panstwie, dzieje się źle. Zacząłanalizować i doszedł do wniosku, że przyczyną zła jest to, ze śwat nie jest katolickim, nie żyje w zgodzie z Bogiem, którego ukazuje nam w pełni (…) religia rzymsko-katolicka. Młody Williamson więc, zdecydowałsię  zostać duchownym katolickim. Poprosił pewnego Księdza posoborowego o pomoc w dostaniu się do któregoś z seminariów. Za każdym razem jednak, po spotkaniu zapoznawczym, otrzymywał list odmowny. Na sam koniec listy wyższych szkół katolickich…, posoborowy Ksiądz wysłał skruszonego anglikanina, który chciał sięnawrócić w pełni, do Biskupa Lefebvre. Ten Ekscelencja przewodził już nowozałożonemu tradycyjnie katolickiemu seminarium duchownemu.

Po tym kolejnym spotkaniu, odpowiedź przyszła pozytywna – Ryszard Williamson został przyjety do rzymsko-katolickiego seminarium.

Jednak młody Williamson czuł wewnętrzny opór, problem z działaniem, podjęciem ostatecznej decyzji i wstąpieniem do zaoferowanego katolickiego seminarium. On , angielski dżentelmen w tradycyjnie rzymsko-katolickim seminarium? Każdy angielski dżentelmen jest przecież anglikaninem!

Anglik, młody dżentelmen  Ryszard Williamson zdał sobie sprawę z tego, że jest gotów, żejego „silniki” – umysł, działają jak w najlepszym nie tylko samochodzie ale i samolocie, który jest na pasie startowym i te silniki  gorące, pracujące na wysokich obrotach…, alenie działasprzęgło, coś blokuje koła samolotu i nie idzie do przodu, nie możeporuszyć siędo przodu po to by wznieść się w powietrze!

Dżentelmen Williamson zdał sobie sprawę z tego, żekoła” i pracęsprzęgła „samolotu” blokuje angielska duma, bo przecież  dżentelmen angielski zawsze jest anglikaninem.

Dżentelmen, Anglik Ryszard Williamson umarł więc dla grzechu pychy i stał się rzymskim katolikiem – Księdzem Katolickim.

– My Polacy, nie rozumiejąc do końca pontyfikatu Jana Pawła II i jego osoby, żyjemy w podobnej, wymyślonej w naszych glowach „dumie” z „Papieża Polaka”, jaką podobną miał dżentelmen Anglik Ryszard Williamson.

By unieść się do Nieba, z nadzieją na pożytek dla naszego narodu i państwa, musimy umrzeć dla tego grzechu pychy i zrozumieć blad naszego myślenia o JPII pontyfikacie:

***

pielgrzymka-brw-polska-2016-1755

(Herezja – „Człowiek jest pierwszą i podstawową drogą Koscioła…” – Jan Pawel II )

***

(Bluźnierstwo – Menora w Klasztorze Jasna Góra)

***

Przedstawiciel Społeczeństwa Polak-Ortodoks

Jan Aleksander

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s